Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбувся випуск слухачів курсів: вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та командно-штабного курсу тактичного рівня (L-2)

  • >
  • >
  • >
  • Відбувся випуск слухачів курсів: вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4), офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та командно-штабного курсу тактичного рівня (L-2)
23.12.2020

Сьогодні, 23 грудня 2020 року, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за участі першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака та Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-полковника Руслана Хомчака відбувся випуск слухачів курсів професійної військової освіти – Командно-штабного курсу тактичного рівня (L-2), Курсу офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3) та Курсу вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4).

Підготовка фахівців обумовлена  змінами в системі військової освіти та передбачала широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів в системах військової освіти країн-членів Північноатлантичного Альянсу.

Протягом шістьох місяців було організовано та проведено підвищення кваліфікації 245 військовослужбовців – представників структурних  підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів Збройних Сил України, вищих військових навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України.

– Підготовка офіцерів на курсах лідерства – новий етап реформи системи військової освіти та новий крок удосконалення системи підготовки за стандартами НАТО, реалізований в Національному університеті оборони України. Від керівництва оборонного відомства висловлюю вдячність командуванню та професорсько-викладацькому складу університету за серйозну роботу, яка зроблена для організації та проведення цих курсів, – зазначив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак. – А випускників закликаю поділитися своїми думками та пропозиціями для покращення та удосконалення подібної підготовки у майбутньому.

Під час навчання слухачі опанували навчальні програми, розроблені на основі відповідних програм стратегічного, оперативного та тактичного рівнів Балтійського оборонного коледжу, та мають нову модульну структуру, яка з певними відмінностями запозичена у партнерів, а також нове наповнення змістових модулів.

Слухачі Курсу офіцерів вищого керівного складу стратегічного рівня (L-4) опановували засади сучасних міжнародних відносин, оборонний менеджмент, підготовку і застосування сил оборони для стримування й відсічі збройної агресії. На рівні L-2 офіцери вивчали бригадну тематику, а на L-3 ‒ виключно оперативну: навчання відбувалося в об’єднаних, змішаних групах без урахування спеціалізації, оскільки за стандартами НАТО оперативний рівень передбачає ведення об’єднаних, міжвидових операцій і, відповідно, пов’язану з цим специфіку організації освітнього процесу.

Вперше НУОУ на Командно-штабному курсі тактичного рівня (L-2) підготував фахівців Повітряних Сил та Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

Також вперше на Курсі офіцерів об’єднаних штабів оперативного рівня (L-3), де навчалися 19 офіцерів, викладання здійснювалося англійською мовою.

– Я впевнений, що ті знання, які вам дали за цей короткий проміжок часу – це серйозні знання, але вони недостатні для того, щоб ви зупинялися. Перед вами ще дуже багато тих горизонтів, які потрібно вам опанувати. Тому продовжуйте й далі отримувати знання, нарощувати і удосконалювати свої вміння, опановувати нові посади, здобувати нові перемоги, виховувати молодих офіцерів, навчати, передавати ваш досвід, – наголосив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Руслан Хомчак.

Він також висловив вдячність керівному складу Національного університету, науково-педагогічним працівникам за сумлінну службу і працю, сім’ям випускників ‒ дружинам, батькам, дітям ‒ за підтримку та поздоровив офіцерів: “Вітаю вас з сьогоднішнім випуском, зі святом у вашому житті, воно залишиться назавжди у вашому серці і бажаю, щоб подальша служба ваша була світлою, переможною, і без втрат.”

По завершенню курсів 57 офіцерів здобули професійну кваліфікацію – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління тактичного рівня, 149 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-тактичного рівня,  та 39 офіцерів – професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-стратегічного рівня, а також право обіймати посади відповідного рівня.

У подальшому  університет планує повністю перейти на перспективну систему військової освіти, яка передбачає серйозну кореляцією з кар’єрою офіцера, коли кожному наступному призначенню на вищу посаду передує обов’язкове підвищення рівня військової освіти.