Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Відбувся випуск слухачів оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки

14.06.2019

Сьогодні, 14 червня, в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського за участю Міністра оборони України Степана Полторака та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України генерал-лейтенанта Руслана Хомчака відбувся урочистий випуск військових фахівців оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки.

Також у заході взяли участь командувачі видів і родів Збройних Сил України, керівники Департаментів Міністерства оборони України та начальники Головних управлінь Генерального штабу Збройних Сил України.

Від представників дипломатичного корпусу були присутні тимчасово повірений у справах Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Хелен Фейзі, військовий, військово-морський та військово-повітряний аташе Посольства Китайської Народної Республіки в Україні старший полковник Цао Сяоцзань.

Цього дня 652 випускники університету заочної та денної форми навчання отримали дипломи магістрів. З них: 633 офіцера Збройних Сил України, 18 офіцерів інших військових формувань (Національна гвардія України, Державне підприємство повітряного руху України, Державна спеціальна служба транспорту України, Державне космічне агентство, Служба безпеки України), а також 1 офіцер Китайської Народної Республіки.

В числі випускників офіцер, удостоєний найвищого звання Герой України – підполковник Іван Віннік – командир механізованого батальйону 30 омбр  імені князя Костянтина Острозького.

Також 73 офіцери нагороджені державними нагородами.

У сьогоднішньому урочистому строю ‒ 348 випускників, які брали участь в Операції об’єднаних сил (АТО). Серед них ‒ легендарні бойові командири:  генерал-майор Олексій Марченко,  генерал-майор Віктор Ніколюк,  полковники Олег Гуть,  Юрій Галушкін, Валерій Ісмаілов, полковник Анатолій Мішанчук, Іван Гараз, Сергій Баранов, полковник Сергій Маленко, Олексій Оцерклевич, підполковник Валерій Гудзь.

‒ Звертаюсь до вас, дорогі випускники оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки, за словами вдячності за те, що ви обрали такий непростий шлях, який потрібен нашій країні, за те, що ви сумлінно готувалися в навчальних аудиторіях і на полігонах, як її захищати, ‒ зазначив Міністре оборони України.

Також Степан Полторак наголосив, що у 2014 році більшість тих, хто саме  сьогодні стоїть в строю на плацу університету, за рахунок мужності, героїзму, самовідданості, мотивації та патріотизму зупинили російського агресора.

Присутні на урочистостях вшанували пам’ять 49 українських військовослужбовців, які перебували на борту збитого п’ять років тому літака Іл-76 і чиї життя  трагічно обірвалось цього дня, та всіх військовослужбовців Збройних Сил України, які загинули на сході України, хвилиною мовчання. 

‒ Впевнений що ті знання, які ви здобули у стінах Національного університету оборони України, стануть фундаментом для того, щоб ми створили передумови для звільнення захоплених територій Донеччини, Луганщини та
Криму.  Тому вже завтра, після повернення з навчання,  на своїх посадах, на чолі з’єднань, оперативних командувань, або в складі органів військового управління, ви маєте зробити все можливо, для того, щоб армія стала сильніша, яка є головним гарантом миру в нашій країні, територіальної цілісності та недоторканості наших кордонів – додав очільник оборонного відомства.

Крім цього, він висловив слова вдячності рідним та близьким сьогоднішніх випускників за постійну підтримку офіцерів, генералів та віру в них.

Окремі слова вдячності пролунали на адресу керівництва та науково-педагогічному колективу Національного університету оборони України за кропітку, дуже важливу та складну роботу з підготовки кадрів для Збройних Сил України.

Міністр оборони України вручив дипломи з відзнакою та золоті медалі 12 випускникам, які продемонстрували відмінні результати в навчанні та під час складання  випускних випробувань: полковнику Дмитру Красильнікову, полковнику Дмитру Рибідайлу, полковнику Юрію Фтемову, підполковнику Яні Горбачовій, підполковнику Денису Криворученку, майору Леоніду Вольнову, майору Віталію Кінчевському, майору Дмитру Момоту; майору Володимиру Редіну, майору Володимиру Соболєву, майору Аліні Тимошадченко; старшому лейтенанту Лін Фену.

Крім цього, 21 випускник закінчили навчання з дипломом з відзнакою: генерал-майор Юрій Лукашик, генерал-майор Віктор Ніколюк, полковник Спартак Гогонянц, полковник Станіслав Куц, полковник Дмитро Маліцький, полковник Сергій Маленко, полковник Віталій Стецик, капітан 2 рангу Олена Кіріакіді, підполковник Антон Миронович, майор Павло Безручак, майор Володимир Вербицький, майор Ксенія Єргідзей, майор Володимир Клязника, майор Валентин Коренчук, майор Роман Криничанський, майор Ангеліна Кушнір, майор Сергій Панченко, майор Олександр Попов, майор Максим Ролік; майор Олександр Совік, майор юстиції Богдана Тична.

Кращого випускника оперативно-стратегічного рівня підготовки полковника Дмитра Красильникова було удостоєно перехідним мечем королеви Великої Британії, який вручила тимчасово повірений у справах Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Хелен Фейзі.

За багаторічною традицією Міністр оборони України вручив кращому випускнику оперативно-тактичного рівня підготовки підполковнику Денису Криворученку перехідну шаблю часів Богдана Хмельницького.

Згодом відбулися зворушливі ритуали прощання випускників з Бойовим прапором університету та проходження особового складу урочистим маршем.

Завершальним дійством стала презентація музично-хореографічної композиції “Вставай земле моя” за участю солістів і музикантів військового оркестру університету в художньому супроводженні народного дитячого хореографічного колективу “Веселка” під керівництвом заслуженого працівника культури України  Євгенії Монарх.

Після запланованих відпусток офіцери вирушать до місць проходження служби. А сьогодні магістрів ‒ випускників вітають їх рідні та близькі, які завітали аби розділити з ними радісну хвилюючу мить.