Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Вийшла друком книга капелана університету Димитрія Присяжного

13.11.2020

Напередодні своєї чергової ротації в зону проведення операції об’єднаних сил заступник Голови Синодального управління військового духовенства УПЦ (Православної Церкви України) по співпраці з військовими закладами освіти український священик Димитрій Присяжний презентував свою вже п’яту за рахунком книгу.

Магістр богослов’я, волонтер, викладач, поет –  сан священика він прийняв ще у 1997 році. А капеланське служіння розпочав у квітні 2014 році. Вже декілька разів перебував у відрядженні на сході країни, де опікувався українськими захисниками. Від вересня 2019 року призначений військовим священиком (капеланом) Національного університету оборони України.

Як і його історичні попередники-капелани отець Димитрій успішно займається не тільки душпастирською опікою, а й просвітницькою працею. Днями вийшло друком його видання “Духовна велич та військова звитяга у боротьбі за незалежну соборну Україну в 1917 – 1921 роках”.

У запропонованій читацькій аудиторії книзі “по-новому зазвучали незнайомі широкому загалу і призабуті імені учасників національно-визвольних змагань, командувачів армії УНР”. Автор зосереджує увагу на українській  героїчній історії, ретельно відновлює її загублені сторінки, підтверджуючи тяглість боротьби з незалежність України через століття аж до сьогодення.

Димитрій Присяжний розкрив питання діяльності військових капеланів в армії УНР, зібрав їх біографічні дані.

Загалом книга є унікальним довідником й календарем національно-визвольних змагань в Україні протягом 1917-1921 роках, який надає уявлення про доленосні державні і військові події того часу, про справжнє коріння української військової звитяги.

Видання, як зазначив у його передмові заступник начальника університету генерал-майор Сергій Поздишев, “стане корисним для кожного сучасного військовика та всіх, кому небайдужа історія рідної країни, адже дає змогу читачу самому з’ясувати і зрозуміти уроки історії: важливість єдності народу і політичних еліт у питанні будівництва держави і її війська, формулюванні і дотримання єдиної ідеології, ключовою основою якої є Соборна Незалежна Українська держава”.