Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Вивчення англійської з крейдою, дошкою та зошитом – минуле. Зміна ментальності, інтерактивне навчання та живе спілкування – шлях до досягнення результату

  • >
  • >
  • >
  • Вивчення англійської з крейдою, дошкою та зошитом – минуле. Зміна ментальності, інтерактивне навчання та живе спілкування – шлях до досягнення результату
15.01.2020

Під керівництвом тимчасово виконуючого обов՚язки директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України полковника Вадима Артамощенка на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського проведено робочу нараду щодо визначення шляхів досягнення рівня володіння іноземними мовами офіцерським (сержантським та старшинським) складом Збройних Сил України.

До наради були залучені представники департаментів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

Полковник Вадим Артамощенко стисло підвів підсумки підвищення кваліфікації з питань вивчення іноземної мови у 2019 році, окреслив перспективи вивчення англійської мови у новій системі військової освіти і підготовки військових фахівців на тактичному, оперативному та стратегічному рівнях військової освіти.

До учасників наради доведені ключові аспекти “Концептуальних засад державної політики щодо розвитку англійської мови у сфері вищої освіти” ухваленим Міністерством освіти і науки зокрема щодо введення протягом 2021-2023 рр. вимоги щодо обов’язковості володіння англійською мовою на рівні B1 для вступників на програму “бакалавра” та B2 на програму “магістра”.

Під час наради обговорено питання щодо важливості вивчення іноземної мови у військовій кар՚єрі, визначенні потреби у підготовці офіцерського (сержантського і старшинського) складу для впровадження стандартів НАТО в органах військового управління нових J-структур, впровадженню новітніх методик та технологій навчання, підготовці викладачів та матеріально-технічному забезпеченню освітнього процесу, зокрема інтерактивними програмами та лінгафонним обладнанням.

Пропозиції щодо змісту програм підготовки з вивчення англійської мови офіцерського складу у системі курсів підвищення кваліфікації доповів начальник навчально-наукового центру іноземних мов Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковник Михайло Гребенюк.

Зміст перспективної програми вивчення англійської мови для освітніх закладів тактичного рівня довів підполковник Максим Білан, заступник начальника науково-дослідного центру з наукової роботи Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

За підсумками робочої наради визначені шляхи подальшої роботи, у тому числі, співпраці із експертами НАТО.

16 січня 2020 на базі Представництва НАТО відбудеться засідання спільної робочої групи з питань вивчення англійської мови у Збройних Силах України.