Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

ВІЙСЬКОВІ ІСТОРИКИ УНІВЕРСИТЕТУ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВІДКРИТТІ ВИСТАВКИ «УКРАЇНА. НЕЗАКІНЧЕНА ВІЙНА»

18.09.2019

Вчені науково-дослідного центру воєнної історії взяли участь в урочистому відкритті виставки «Україна. Незакінчена війна» у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. Виставка є зразком того, як музейними засобами розкривають історичні події минулого України. Документи, свідчення, факти представлені з української позиції. На україноцентричний підхід орієнтує дослідників Концепція воєнної історії України, підготовлена і за участю науковців Національного університету оборони України.

При підготовці виставки «Україна. Незакінчена війна» використані унікальні документи, які зберігалися у державних архівах України, родинні реліквії, передані внуками і правнуками учасників Другої світової війни: похоронки, фронтові листи, фотографії, особисті речі. На виставці відображено події Першої та Другої світових війн, в яких Україна перебувала в епіцентрі кривавих битв.

В умовах воєнних протистоянь і політичних катаклізмів кристалізувалася українська нація. Друга світова війна і досі бентежить пам'ять українців, адже багато ще невідомих  сторінок її історії не розкрито, не подолано тенденційні трактування з радянських позицій політичних та військових подій, що передували її початку 1 вересня 1939 року, а невдовзі і 17 вересня – вступу у війну Радянського Союзу. Розуміння всіх тих подій та їх усвідомлення дає ключ до з’ясування причин збройної агресії Росії проти України у 2014 році.

Музейний проект «Україна. Незакінчена війна» сприяє утвердженню в українському суспільстві розуміння антигуманного характеру загарбницьких війн та засудженню всіх тих діячів, які стають ініціаторами їх розв’язання.