Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Військова династія. Батько та син – у парадному строю

27.08.2021
Парад. 30-та річниця відзначення Незалежності України. Тридцять шість парадних розрахунків, ніби одне ціле, крокують Хрещатиком. Для кожного з цих чоловіків і жінок нині фінальний момент кількамісячної підготовки, де поряд з досвідченими військовослужбовцями, які вп’яте чи навіть удесяте стають учасниками головного святкового дійства країни, є зовсім юні учасники і учасниці.
 
Тільки б не схибити. Пройти так, як вчили командири і довести, що виконувати цей почесний обов’язок мене обрали недаремно. Саме ці думки 24-го серпня під час урочистого маршу вирували в голові кожного курсанта і курсантки, які цього дня представляли свій рідний інститут. Перед початком параду подвійне хвилювання відчував курсант четвертого курсу Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова Денис Марчик. Хлопець думав не лише про те, як пройде він, а й про те, як зовсім поруч крокуватиме його батько.
 
Кожен батько хоче бути прикладом для свого сина. Для Дениса Марчика його батько завжди був еталоном. Спочатку, коли ще в школі хлопець вирішив, як і він, служити своїй країні. А нині, уже на Хрещатику, Юрій Петрович дає поради сину.
 
‒ Батько завжди був для мене прикладом. Саме тому я обрав військову професію. Останнім часом ми з ним рідко бачимось, та постійно спілкуємось телефоном. Він завжди дає мені поради, аби я був кращим. Навіть зараз підтримує, підказує.
 
Підполковник Юрій Марчик – десантник, якому довелося захищати Україну, добре знає ціну незалежності рідної землі. Нині навчається у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, серед інших слухачів представляє цей заклад освіти в парадному розрахунку на Хрещатику.
 
 Елементи стройової виправки ми практикуємо ще зі шкільних років. І сьогодні весь свій досвід я намагаюся передати сину. Хоча, якщо чесно, поряд з ним я теж багато навчаюся, адже він разом зі своїми однолітками курсантами і курсантками - військовослужбовці нової формації, які отримують нові знання. Пишаюся своїм сином. І мені надзвичайно приємно, що в День народження нашої держави ми разом тут, на Хрещатику, крокуємо на її честь. За себе і за тих, хто нині на Сході України захищає її територіальну цілісність, каже підполковник Марчик.
 
Водночас поруч з Денисом його друзі, які із захватом дивляться на родину Марчиків, адже кожен розуміє, що бути тут цього дня ‒ надзвичайно поважно. А бути тут разом з батьком ‒ це честь, про яку в їх родині розповідатимуть майбутнім поколінням уже у вільній від ворога і заможній Україні, яку вони, курсанти Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, серед інших українських військових обов’язково зроблять такою у майбутньому.