Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Військове лідерство у розвивальній взаємодії

10.10.2019

Науковими та науково-педагогічними працівниками гуманітарного інституту зі слухачами об’єднаних навчальних груп  проводиться навчальний модуль (курс) «Військове лідерство».

На заняттях основна увага зосереджується на обговоренні цілісного розуміння військового лідерства як провідного чинника професіоналізації сучасного військового керівника та розкритті його потенціалу для особистісного розвитку. Також жваву дискусію викликали  питання визначення ролі лідерства у розв’язанні проблем військової практики.

У ході вивчення модулю розглядаються питання:  філософія військового лідерства; моделі та закони сучасного лідерства; виміри лідерства за стандартами армій країн НАТО; гендерні аспекти військового лідерства; етика й лідерство; токсичне та харизматичне лідерство.

Під час проведення курсу слухачі зустрілися з Героєм України, полковником Сергієм Собко та кавалером ордена Богдана Хмельницького II та III ступенів, полковником Михайлом Драпатим. Під час дискусії Сергій Собко зазначив, що сучасний офіцер-лідер – це відповідальний військовий керівник, здатний організувати ефективну діяльність військової частини та вести за собою підлеглих. Михайло Драпатий наголошував на необхідності розвитку в офіцера-лідера постійного прагнення до цілеспрямованого вдосконалення своїх лідерських якостей, що мають базуватися на професійній суб’єктній позиції офіцера, міцній професійній ідентичності, релевантних існуючим загрозам суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

Також слухачі мали змогу поспілкуватися із Героєм України Григорієм Омельченком, який зазначив, що військовий лідер забезпечує виконання поставлених завдань завдяки власним знанням, досвіду та постійній роботі зі вдосконалення лідерських якостей.

Загалом формат невимушеної, творчої атмосфери, створеної під час проведення курсу, сприяв формуванню довіри, розкриттю творчого потенціалу слухачів, самоусвідомленню ними себе як військових лідерів.