Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

За участю фахівців Національного університету оборони США розпочато семінар з питань протидії гібридним загрозам та стратегічних комунікацій

  • >
  • >
  • >
  • За участю фахівців Національного університету оборони США розпочато семінар з питань протидії гібридним загрозам та стратегічних комунікацій
20.02.2019
За участю фахівців Національного університету оборони США розпочато семінар з питань протидії гібридним загрозам та стратегічних комунікацій

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського розпочався семінар «Україна та виклики нерегулярної війни: Стратегічний аналіз та реагування», організований фахівцями Коледжу міжнародної безпеки Національного університету оборони США, який присвячений питанням протидії гібридним загрозам та стратегічних комунікацій.

Захід став результатом домовленостей між представниками Управління спеціальних інформаційних операцій Командування Збройних сил США у Європі із представниками підрозділів стратегічних комунікацій Міністерства оборони України.

В результаті співпраці українського та американського Національних університетів оборони та за сприяння посольства США в Україні було розроблено семінар в рамках Стипендіальної програми по боротьбі із тероризмом та нерегулярним веденням військових дій.

Протягом чотирьох днів іноземні експерти ознайомлюватимуть українських колег – представників НУОУ, Міністерства оборони України, силових структур, державних органів та неурядових організацій із основними питаннями, які увійшли до програми семінару: гібридна війна Росії проти України, наступальні дії в кіберпросторі та інформаційні операції в рамках проведення нерегулярних військових дій, а також питання боротьби з корупцією в уряді.

Як розповів доктор Кірклін Бейтман, завідувач кафедри з вивчення воєн та конфліктів Коледжу міжнародної безпеки Національного університету оборони США, семінар, що розпочався є черговим кроком зі зміцнення  партнерських стосунків між Національними університетами оборони України та США, зокрема, з його структурним підрозділом – Коледжем міжнародної безпеки, який здійснює підготовку військових та цивільних фахівців сектору безпеки та оборони, як США, так й міжнародних партнерів.

‒ Західні країни надають різнопланову допомогу Україні, починаючи від дорадчої у сфері військового управління та належного урядування і закінчуючи військово-технічною допомогою. Однак ми побачили потребу у розвитку системи підготовки та освіти кадрів на стратегічному рівні. Наше основне завдання – поділитися своїми надбаннями, які ми вже маємо. Також нас цікавить досвід, який вже акумулювала ваша країна за час військового протистояння з Росією, приміром, у сфері кіберзахисту, інформаційних операцій, боротьби із корупційними явищами, ‒ наголосив доктор Кірклін Бейтман.

Він також висловив сподівання, що проведення спільного заходу дозволить Україні разом із США посилити співпрацю та взаємопідтримку у питаннях боротьби в умовах гібридної війни та ведення нерегулярних військових дій.