Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Які новації у підготовці майбутніх офіцерів запасу

16.02.2021
Як отримати офіцерське звання за 4 місяці?

АрміяInform продовжує розповідати про вітчизняну військову освіту. Днями наш кореспондент поспілкувався з начальником кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського полковником Євгеном Камаловим.

Говорили про нові військово-облікові спеціальності, що пропонують студентам, про терміни навчання для різних категорій громадян та про те, чи можуть отримати офіцерське звання жінки.

Приймання документів відтепер здійснюється і в онлайн-режимі

— На початку існування наша кафедра готувала майбутніх офіцерів запасу всього за кількома військово-обліковими спеціальностями. Через те що існували обмеження до кандидатів на навчання: у віці, рівні освіти, статі.Спочатку в нас навчалися тільки хлопці. Пізніше військову справу почали опановувати й дівчата. Раніше вік учасників навчального процесу обмежувався 25 роками. З цього ж року навчатися можуть громадяни України віком від 18 до 45 років, — розповідає Євген Камалов.

За його словами, з початком збройної агресії РФ військова підготовка набула популярності у громадян, які повернулися зі сходу України і які планують стати резервістами військового оперативного резерву.

— Цього рокузакінчення приймання заяв і документів на навчання у нас визначено до 31 липня. Вся детальна інформація— на сайті. Приймання документів здійснюється і в онлайн-режимі на адресу vsofficerzapasa@gmail.com, — зауважує офіцер.

Він підкреслює, що нині на кафедрі практична складова містить 60-65% навчального матеріалу.

— Більше уваги приділяємо якісним характеристикам — використовуємо тактичні поля, полігони, тир і танкодроми. Вагома частка таких занять припадає на комплексні практичні заняття після першого року навчання й навчальний збір — після другого. Під час занять удосконалюють командирські та методичні навички громадян, виконують вправи зі стрільб, водіння військової техніки, практичне несення внутрішньої служби, підвищується психологічна спроможність, стійкість і морально-психологічна готовність студентів, — додає очільник кафедри військової підготовки.

Які ж військово-облікові спеціальності пропонують?

Офіцер стверджує: для впевнених дій в обстановці, наближеній до бойових умов, майбутні офіцери отримуютьвміння відповідно до обраної військово-облікової спеціальності.

— Наприклад, уміння утримувати зайняті райони, рубежі й позиції, відбивати удари ворога, проривати його оборону, захоплювати важливі райони, рубежі та об’єкти. Ці завдання посильні для майбутніх командирів механізованого підрозділу, вогневого взводу. Фахівців математичного йпрограмного забезпечення вчимо захисту інформації, вивченню джерел і характеру інформаційних загроз, застосуванню сучасних інформаційних технологій у повсякденній роботі органів військового управління, — каже полковник.

Він уточнює, що майбутні військові фінансисти запасу під час навчання удосконалюють ефективне ведення фінансового господарства військової частини.

— Для задоволення матеріальних, транспортних, побутових та інших потреб військ, та підтримання їх у боєздатному стані у нас готують фахівців тилового забезпечення. А для створення необхідних умов своєчасного та прихованого розгортання підрозділів і військ, підвищення захисту особового складу, бойової та спеціальної техніки, а також важливих військових об’єктів від усіх засобів ураження, відточують свої вміння інженери, — перераховує Євген Камалов.

Співрозмовник додає, що майбутніх заступників командирів рот з морально-психологічного забезпечення вчать формувати, підтримувати й відновлювати морально-психологічний стан особового складу військ.

— Актуальною залишається і пожежна безпека в ЗСУ, тому у випускників цього напрямку в пріоритеті вміння убезпечувати людей, знижувати можливі майнові втрати, — наголошує офіцер.

Відтепер на кафедрі готуватимуть і офіцерів-десантників

— Для проведення військової підготовки передбачається не менш як 29 кредитів Європейської кредитної трансферно-накопичувальної системи. Військову підготовкув нашому виші здебільшого планують і проводять упродовж одного навчального дня на тиждень (метод проведення «військового дня».—Ред.) — строком до двох років. А також для громадян, які вже мають ступінь вищої освіти не нижче ніж бакалавра, можемо запропонувати стислий термін навчання 4 місяці, — розповідає начальник кафедри.

За його словами, метод «військового дня» дозволяє навчання в основному закладі вищої освіти або утримання робочого місця у роботодавця.

— Більш інтенсивне за терміном проходження військової підготовки (4 місяці.—Ред.) передбачає наявність завершеної вищої освіти в кандидата на навчання, більші обмеження у вільному часі та працевлаштуванні впродовж навчання. Така підготовка здійснюється виключно за напрямомзастосування артилерійських і механізованих підрозділів, — додає полковник.

Напрями, за якими кафедра здійснює військову підготовку офіцерів запасу:

політологія, психологія, тилове та фінансове забезпечення, математичне та програмне забезпечення автоматизованих систем, будівництво та експлуатація військових та спеціальних споруд, інженерно-технічне забезпечення, організація пожежної безпеки, застосування артилерійських та механізованих підрозділів.

— Це одинадцять військово-облікових спеціальностей. Тому можемо залучати до проходження військової підготовки громадян різних цивільних спеціальностей. До речі, на кафедрі навчаються студенти із 37 закладів вищої освіти України, — з гордістю заявляє полковник Євген Камалов.

Він зазначає, що у 2021 році кафедра військової підготовкиставить завдання підготовки військового фахівця — лідера, здатного виконувати будь-які бойові завдання у Десантно-штурмових військах. Мова про нову військово-облікову спеціальність «Застосування десантно-штурмових підрозділів». Фахівці, які пройшли таке навчання, у разі потреби зможуть проходити службу в ДШВ ЗСУ.

Контакти кафедри військової підготовки Національного університету оборони України імені Івана Черняховського можна побачити тут.

Кореспондент АрміяInform