Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Із лекцією про результати виконання заходів оборонної реформи виступив в університеті перший заступник Міністра оборони України

  • >
  • >
  • >
  • Із лекцією про результати виконання заходів оборонної реформи виступив в університеті перший заступник Міністра оборони України
20.01.2021

Сьогодні, 15 січня, перед керівництвом, науковими та науково-педагогічними працівниками, докторантами та ад’юнктами Національного університету оборони України імені Івана Черняховського із лекцією виступив перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Він ознайомив присутніх із результатами виконання заходів оборонної реформи в системі Міністерства оборони України, які були предметом обговорення нещодавньої Колегії Міністерства оборони України.

Зокрема, йшлося про те, що у 2020 році було завершено черговий етап оборонної реформи, який розпочався у 2016 році після завершення оборонного огляду та введення в дію Указом Президента України Стратегічного оборонного бюлетеня України, який став дорожньою картою оборонної реформи.

Перший заступника очільника Міноборони  повідомив, що з початку оборонної реформи досягнуто суттєвих позитивних результатів.

Перш за все, забезпечено стримування російської збройної агресії.

Впродовж 2020 року оборонний огляд було проведено за новою методологією на основі спроможностей.

Розроблено проєкт Стратегії воєнної безпеки України, який 15 грудня 2020 року подано на розгляд Уряду.

Триває робота над проектом Стратегічного оборонного бюлетеня України.

‒ Як зазначив на Колегії МОУ Міністр оборони, сьогодні очевидним результатом реформи є те, що Україна має набагато боєздатні Збройні Сили, ніж п’ять років тому, ‒ наголосив Іван Руснак. ‒ Крім цього, суттєво підвищено їх сумісність та готовність до спільних дій з відповідними структурами держав-членів НАТО.

Водночас є низка проблемних питань, які мають бути вирішені у сфері відповідальності Міноборони. Для їх розв’язання сформульовані завдання з метою завершення виконання заходів оборонної реформи та визначення подальших перспектив.