Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Святкування 25-ої річниці з дня створення кафедри ракетних військ і артилерії

16.09.2019

У Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відзначили 25-ту річницю створення кафедри ракетних військ і артилеріїї.

Відбувся урочистий захід з нагоди ювілейної річниці створення кафедри ракетних військ і артилерії.

Привітати колектив кафедри та університету прибули гордість кафедри – її випускники: заступник начальника ГШ ЗС України генерал-лейтенант Радіон Тимошенко, заступник директора Департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики МО України полковник Вадим Артамощенко, начальник Головного управління логістики – заступник начальника ГШ ЗС України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк, начальник штабу – перший заступник Командувача сил логістики ЗС України полковник Валерій Марцеха, представник ракетних військ і артилерії ЗС України полковник Олександр Костюшко.

В сучасних умовах гібридної війни на сході України, враховуючи те, що на ракетні війська і артилерію фактично покладено до 90% завдань з вогневого ураження противника, кафедра ракетних військ і артилерії є провідним навчальним і науковим підрозділом університету, що здійснює навчально-виховну і методичну роботу з метою підготовки слухачів університету з питань підготовки та застосування частин (підрозділів) ракетних військ і артилерії ЗС України з урахуванням досвіду їх застосування під час проведення АТО (ООС).

Кафедра ракетних військ і артилерії, як навчально-науковий структурний підрозділ Академії Збройних Сил України (нині – Національний університет оборони України імені Івана Черняховського), почала функціонувати 11 серпня 1993 року. Днем кафедри ракетних військ і артилерії рішенням засідання кафедри прийнято вважати день проведення першого заняття зі слухачами академії – 14 вересня 1994 року.

За 25 років кафедрою підготовлено близько 600 фахівцівоперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівня. З них 7 офіцерів, які закінчили університет з дипломом з відзнакою і золотою медаллю.

Тривалий час на кафедрі здійснюється підготовка наукових та науково-педагогічних працівників. Науковці, які підготовлені в колективі, працюють в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, Національній академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, ЦНДІ ЗС та ОВТ ЗС України, НДЦ РВіА ЗС України та в інших установах і навчальних закладах.

Підготовка наукових і науково-педагогічних працівників є однією з найважливіших складових діяльності кафедри. В період з 1996 до 2018 року на кафедрі підготовлено: докторів військових наук – 3 (генерал-лейтенант ТЕЛЕЛИМ В.М., полковник РЕПІЛО Ю.Є., підполковник МАЙСТРЕНКО О.В.), кандидатів наук – 42.

Науково-педагогічні і наукові працівники кафедри підтримують зв’язки з представниками провідних у військовому відношенні країн світу та суміжних з Україною держав (США, Великобританія, Бельгія, Туреччина, Македонія, Норвегія, Бельгія).

З нагоди свята відбувся урочистий концерт за участю солістів оркестрів Національного університету оборони України імені Івана Черняховського та окремого президентського полку імені гетьмана Богдана Хмельницького.