Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Зі слухачами першого курсу проводиться командно-штабна воєнна гра

24.06.2020

У поточному році колектив університету активно працює над запровадженням альтернативних підходів до підготовки фахівців оперативно-тактичного рівня та розробленням перспективних магістерських програм, які планується запровадити, починаючи з 2021 року відповідно до проекту «Розвиток військової освіти та підготовки військових фахівців».

Одним з напрямків удосконалення процесу набуття офіцерами необхідних професійних компетентностей є реалізація ефективної системи практичної підготовки, основу якої має складати комплекс комп’ютерних командно-штабних воєнних ігор за широким сценарієм актуальних загроз та варіантів застосування військ (сил) в сучасних умовах.

Основними заходами КШВГ, які наразі проходять в НУОУ та відпрацьовуються паралельно у декількох колективах, є аналіз бойового завдання та оцінювання обстановки, формулювання вихідних даних для планування та вироблення замислу бойових дій. Особливістю даного заходу є спільна робота слухачів університету, які представляють різні види та роди військ, що притаманно системам підготовки офіцерів оперативного рівня в арміях країн-членів НАТО.

Особлива увага приділяється виробленню замислу бойових дій, що передбачає розіграш кількох варіантів дій підлеглих сил та засобів (Wargaming). Розіграш бойових дій проводиться за процедурами західних партнерів, що дозволяє підняти процес планування на принципово новий рівень з точки зору обґрунтованості прийнятих рішень. 

У процесі планування широко використовуються елементи моделювання бойових дій, а також навчальна автоматизована система управління військами “Славутич”, що дозволяє прискорювати процес обміну інформацією в процесі планування.

Свою роботу щодо планування бойових дій в ході воєнної гри слухачі будують у відповідності до уроків щодо стабілізації обстановки в регіонах України та реального досвіду ведення бойових дій.