Повідом про корупцію
Особливості декларування 2022
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Зі слухачами першого курсу очної форми здобуття освіти оперативно-тактичного рівня підготовки проведено командно-штабне навчання

  • >
  • >
  • >
  • Зі слухачами першого курсу очної форми здобуття освіти оперативно-тактичного рівня підготовки проведено командно-штабне навчання
18.12.2021

Відповідно до навчального плану Національного університету оборони України слухачі першого курсу здобуття освіти взяли участь у бригадному (полковому) командно-штабному навчанні, яке проводилось у період з 13 по 17 грудня 2021 року.

Головна мета навчання слухачів командно-штабного інституту застосування військ (сил) полягала у закріпленні теоретичних знань офіцерів та наданні їм практики у роботі на посадах офіцерів управління та штабу бригади під час планування дій за підходами, які використовуються у сухопутних військах збройних сил країн – членів НАТО.

Упродовж військового процесу вироблення рішення слухачі провели аналіз місії, розробили кілька варіантів дій та провели їх детальний розбір. На четвертому кроці планування оборонних дій була проведена воєнна гра, за результатами якої офіцери штабу змогли якісно оцінити ефективність дій своїх підрозділів за кожним варіантом у відповідності до ймовірних дій противника.

Особливістю проведення КШН зі слухачами університету – офіцерами Військово-Морських Сил – було зосередження уваги на опрацюванні їх умінь і навичок щодо управління силами (військами) під час виконання завдань в Азовському морі в умовах гібридних дій противника.

Як відомо, Російська Федерація значною мірою ускладнила цивільне судноплавство та діяльність військових частин Збройних Сил України шляхом закриття для плавання значних за площею районів моря, прилеглих до українського узбережжя. Тому найбільш повчальними елементами під час КШН були бойові епізоди з реагування на дії противника щодо зупинки суден, проведення провокаційних та демонстраційних дій.

Метою проведення КШН зі слухачами інституту забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій університету було удосконалення їх вмінь щодо виконання посадових обов’язків під час планування дій бригади та надання практики у виконанні завдань з логістичного забезпечення, передбачених під час військового процесу вироблення рішення за стандартами, які використовуються у збройних силах країн – членів НАТО (Military Decision MakinS Process (MDMP).

Бригадні (полкові) командно-штабні навчання відбулися в інституті авіації та протиповітряної оборони. Тематика КШН передбачала проведення заходів з планування і ведення бойових дій бригадою тактичної авіації, зенітною ракетною, радіотехнічною бригадами та окремим полком зв’язку та радіотехнічного забезпечення в оборонній операції оперативного угруповання військ (сил). Слухачі діяли на командних і штабних посадах бригад (полку).

Особливістю КШН було те, що на етапі розіграшу бойових дій в якості командирів підрозділів було залучено через систему MOODLE слухачів заочної форми здобуття освіти з Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба та військових частин Повітряних Сил, які приймали рішення з управління своїми підрозділами. У свою чергу, розпорядження командирів підрозділів родів військ Повітряних Сил відпрацьовувалось слухачами першого курсу на НАСУВ “Славутич”, а практичні дії – у СРБД “Віраж РД”.

Під час командно-штабних навчань слухачі набули спроможностей щодо виконання функціональних обов’язків посадових осіб бригад (полку) під час відбиття ударів повітряного противника в оборонній операції оперативного угруповання військ (сил).

Загалом, за підсумками КШН, керівництво навчання та посередницький апарат надали достатньо високу оцінку роботі слухачів.