Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Запроваджено факультативний курс з питань задоволення духовно-релігійних потреб особового складу

  • >
  • >
  • >
  • Запроваджено факультативний курс з питань задоволення духовно-релігійних потреб особового складу
19.12.2023

Вперше на базі Національного університету оборони України представниками Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату головнокомандувача Збройних Сил України сумісно з кафедрою внутрішніх комунікацій інституту стратегічних комунікацій проведено факультативний курс Задоволення духовно-релігійних потреб особового складу Збройних Сил України” зі слухачами стратегічного, оперативного рівня підготовки, а також з курсантами університету.

 

Під час навчання слухачі удосконалили професійну компетентність з релігійних питань щодо порядку організації заходів із задоволення духовно-релігійних потреб військовослужбовців, працівників ЗС України та членів їх сімей у мирний і воєнний час. Крім цього, розглядалися питання проведення військовими капеланами заходів душпастирської опіки, релігійно-просвітницької роботи, соціально-доброчинної діяльності у підрозділах, а також здійснення військовими капеланами консультування командування з релігійних питань.

 

 

Курс проведено з метою систематизації поглядів слухачів щодо розвитку та вдосконалення системи задоволення духовно-релігійних потреб в об’єднаних операціях, усвідомлення місії, мети, завдань, принципів діяльності, а також основних напрямів її подальшого розвитку.

 

За словами начальника Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату головнокомандувача Збройних Сил України полковника Олексія Терещука, командири усіх рангів повинні усвідомлювати, що військові капелани у підрозділах є їхніми помічниками й тими додатковими ресурсами, які допоможуть виконати визначені завдання.

 

– Для того, щоби ти став радником командира з релігійних та з морально-етичних питань, потрібен певний час, у тому числі й командиру, який має довіритись військовому капелану. Це момент, коли капелан, отримуючи довіру, стає радником командира з релігійних питань, де він безпосередньо доповідає командиру про релігійну обстановку в підрозділі, у зоні проведення операції, про те, як краще можна організувати задоволення релігійних потреб в його частині. Фактично це прямий доступ до командира і для того, щоб стати для нього мудрим порадником, – зазначив полковник Олексій Терещук.

 

 

 

Офіцер наголосив, що розвиток капеланської служби говорить про те, що потреба суспільства, а точніше військових, зростає. Хоча вона була й в 2014 році, коли тільки започатковувався формат співпраці між церквою та ЗСУ. Взагалі, чим більшою є загроза для людини, тим більше вона потребує духовної підтримки. Військовому потрібно не лише мати впевненість у своєму товариші чи зброї, але й необхідно розуміти, що його оберігає Бог, власне тому й звертаються до капеланів.