Повідом про корупцію
Особливості декларування 2021
Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Завершено підготовку слухачів курсів професійної військової освіти та підвищення кваліфікації з питань внутрішнього контролю

  • >
  • >
  • >
  • Завершено підготовку слухачів курсів професійної військової освіти та підвищення кваліфікації з питань внутрішнього контролю
20.07.2021

В період з 12 по 16 липня 2021 року в університеті тривали курси з питань внутрішнього контролю. До зазначеного курсу у якості слухачів були залучені представники структурних підрозділів апарату Міністерства оборони України та окремих новостворених у 2020 році органів військового управління Збройних Сил України.

Як зазначив у своєму вступному слові головний інспектор з організації внутрішнього контролю Головної інспекції Міністерства оборони України полковник Костянтин Кустріч: “Питання ефективного управління ресурсами не може розглядатися відокремленно від загальних тенденцій зростання ресурсних обмежень та необхідності постійного нарощування спроможностей Збройних Сил України для забезпечення обороноздатності України. Цінність кожної гривні, що виділяється на оборону визначається не лише тим, що ми її використали, але у першу чергу і тим, який ми досягли результат. Посадові особи і керівники всіх структурних підрозділів, які відповідальні за розвиток спроможностей повинні бути підзвітні за досягнення визначених результатів діяльності”.

До проведення занять були запрошені старший радник посольства США Мак Арагі,  представники Головної інспекції Міністерства оборони України та Департаменту внутрішнього аудиту Міністерства оборони України, а також науково-педагогічні працівники кафедри економіки та фінансового забезпечення інституту забезпечення військ (сил) та інформаційних технологій, навчально-науково центру оборонного менеджменту, наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки та оборони.

У ході навчання слухачі ознайомилися з кращими міжнародними практиками країн НАТО з організації внутрішнього контролю, з вимогами  законодавчих та нормативних документів з питань внутрішнього контролю, розглянули практичні аспекти функціонування внутрішнього контролю у структурних підрозділах Міністерства оборони України, впровадження діяльності з управління ризиками.

На думку переважної більшості учасників курсів, незважаючи на те, що запровадження нової системи внутрішнього контролю у  Міністерстві оборони  розпочалося у 2015 році, питання які розглядалися, продовжують залишатися актуальними. Проведення курсів з питань внутрішнього контролю – це не лише нагода ознайомитися з новими підходами до організації діяльності з внутрішнього контролю, а і гарний майданчик для обміну кращим досвідом, з питань функціонування внутрішнього контролю у структурних підрозділах Міністерства оборони України та оцінки його впливу на покращення ефективності управління ресурсами, які виділяються для потреб оборонного відомства.