Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Завершено підготовку військовослужбовців ЗС України на курсі англійської мови за участю інструкторів Військового інституту іноземних мов США

  • >
  • >
  • >
  • Завершено підготовку військовослужбовців ЗС України на курсі англійської мови за участю інструкторів Військового інституту іноземних мов США
07.06.2019

На базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського завершено перший етап підготовки двох різнорівневих груп офіцерів ЗС України, зокрема Генерального штабу Збройних Сил України, на курсі з вивчення англійської мови. Проект започатковано за сприяння Відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні.

Привітати офіцерів слухачів курсу на урочисту церемонію випуску прибули виконуючий обов’язки заступника Посла США в Україні Джозеф Пеннігтон та начальник Відділу оборонного співробітництва Посольства США в Україні полковник Роберт Пітерс.

Протягом двох з половиною місяців заняття з англійської мови проходили на базі навчально-наукового центру міжнародної миротворчої діяльності у сучасних мовних лабораторіях, обладнаних фахівцями зі Сполучених Штатів Америки.

В подібному форматі заняття для офіцерів ЗС України були організовані вперше, коли викладання за системою Американського мовного курсу ALC здійснювали викладачі-інструктори від мобільної тренувальної групи Військового інституту іноземних мов США (ALCPT) ‒ пані Хізер Катурія та пані Мері Крокко.

‒ Навчання на мовному курсі, який був організований за сприяння Посольства США в Україні, став корисним досвідом для всіх, хто був причетний до його проведення. Українські військовослужбовці, котрі пройшли мовну підготовку, мали унікальну змогу навчатися та спілкуватися з носіями мови, досвідченими американськими інструкторами, ‒ зауважив заступник начальника Національного університету оборони України генерал-майор Сергій Салкуцан. 

Він також наголосив, що проведення курсів стало ще одним свідченням активного сприяння українській армії від оборонного відомства США в питаннях мовної підготовки.

‒ Збільшення кількості офіцерів, які володіють англійською мовою, підвищує рівень оперативної сумісності України із Сполученими Штатами, а також з іншими країнами-членами НАТО. Ці нові спроможності будуть сприяти їх військовій кар’єрі, полегшать налагодження ними особистих і ділових зв’язків, а також нададуть можливість в подальшому взяти участь в інших освітніх програмах для військовослужбовців, які впроваджуються Сполученими Штатами, ‒ констатував виконуючий обов’язки заступника Посла США в Україні Джозеф Пеннінгтон.

За відгуками офіцерів, навчання проходило у цікавій, динамічній, інтерактивній площині.  Крім того, заняття з носіями мови значно покращили подолання мовного бар’єру,  сприяли формуванню фонетичних та інтонаційних навичок, звички висловлювати свої думки лише англійською.

Метою підготовки було досягнення слухачами рівня володіння мовою, що оцінюється у 55 балів і вище, згідно тесту ALCPT. Це надало офіцерам можливість у подальшому пройти спеціальну підготовку у рамках програми США IMET.