Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Завершено роботу Міжнародної конференції «Врахування ґендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони України»

  • >
  • >
  • >
  • Завершено роботу Міжнародної конференції «Врахування ґендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони України»
21.03.2019

Заступник начальника університету з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан та представники університету (Н. Васюкова, Л. Кримець, Ю. Силенко) протягом 19-20 березня брали активну участь в роботі Міжнародної конференції «Врахування ґендерних питань у навчальних програмах закладів вищої освіти сектору безпеки і оборони України», організованій Представництвом ООН Жінки в Україні.

До участі у конференції були залучені: Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, ректори та проректори ВНЗ Сектору безпеки та оборони, радники з ґендерних питань у військових вищих навчальних закладах, відповідальні за ґендерні питання у підрозділах Міністерства оборони України, Генерального штабу, викладачі та викладачки.

Метою конференції було створення платформи для обміну досвідом, викликами та підходами з врахування ґендерної тематики і порядку денного «Жінки, мир, безпека» в навчальних програмах між представниками різних закладів освіти сектору безпеки і оборони, представниками міністерств країн ЄС, НАТО та країн-сусідів.

Під час конференції учасники обмінювалися найкращими практиками і методиками врахування ґендерних питань у розробці навчальних програм, а також інституціоналізації ґендерної проблематики у навчальні програми сектору безпеки і оборони в Україні.

- З метою інтеграції принципу ґендерної рівності у освітній процес університету, ми прагнемо розробити інноваційні підходи, що призведуть до більш глибокого розуміння ґендерної тематики і формування ґендерних компетентностей офіцерів оперативно-тактичного і оперативно-стратегічного рівнів підготовки, - сказав у своєму виступі Сергій Салкуцан.

За результатами роботи конференції було розроблено резолюцію і пропозиції до формування Перспективного Плану дій Уряду. На виконання взятих зобов’язань та з метою комплексної інтеграції ґендерних питань в освітній процес у 2019 році у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського планується розробка курсу «Ґендерна рівність та основи ґендерної політики у Збройних Силах України» для працівників та слухачів університету, що буде інтегровано у систему дистанційного навчання, представниця університету Л. Кримець буде залучена до написання підручника з імплементації ґендерної проблематики в освітній процес і  навчальні програми сектору безпеки і оборони в Україні на замовлення Представництва ООН Жінки в Україні.