Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Завершено ХІХ Міжнародний тиждень на тему: “НАТО після Брюссельського саміту та виклики XXI століття”

  • >
  • >
  • >
  • Завершено ХІХ Міжнародний тиждень на тему: “НАТО після Брюссельського саміту та виклики XXI століття”
05.04.2019

В Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського завершився XІХ Міжнародний тиждень на тему: “НАТО після Брюссельського саміту та виклики XXI століття”, організований Оборонним коледжем НАТО (м. Рим, Італія) та Школою НАТО (м. Обераммергау, Німеччина).

До участі у Міжнародному тижні були залучені слухачі стратегічного та оперативного рівнів підготовки НУОУ, представники військових навчальних закладів Збройних Сил України та інших силових структур, представники громадських організацій.

Знаково, що саме під час проведення заходу, 4 квітня, НАТО відзначало 70 річницю з дня створення. 

Програма Курсу Міжнародного тижня була розроблена у відповідності до вимог навчального плану Університету. Захід присвячений аналізу та обговоренню ключових питань, які сприяють формуванню поглядів на сучасне середовище безпеки та виклики 21-го століття. Теми Міжнародного тижня зосереджувалися на результатах Брюссельського саміту 2018 року, переходу форми ведення війни у гібридну, процесах НАТО з врегулювання криз та планування операцій з огляду на цивільний контроль над військовими діями та стандартами НАТО, як спосіб оборони та військової адаптації. Крім того, обговорювалися оборонна логістика, оборонне планування та організація системи національного та військового управління.

Підсумовуючи результати тижневого міжнародного заходу заступник начальника НУОУ з навчальної роботи генерал-майор Сергій Салкуцан  наголосив, що для колективу Національного університету оборони України ці дні були надзвичайно корисними та висловив сподівання, що в ході роботи іноземні партнери мали можливістю переконатись у щирій зацікавленості української сторони в поглибленні співпраці з Північноатлантичним Альянсом.

‒ Кожен день нашого спілкування сприяв поліпшенню взаємної поінформованості про стан і особливості сучасної міжнародної обстановки, виклики і загрози миру та стабільності в євроатлантичному регіоні та у світі загалом. Звичайно, не залишилася поза увагою і ситуація, що склалася на Сході України. При цьому хочу наголосити, що ми почули від наших гостей глибоке розуміння проблем, які постали перед Україною і щире намагання запропонувати своє бачення шляхів виходу із кризи, – додав генерал-майор Сергій Салкуцан.

Також він висловив вдячність усім іноземним колегам за високій рівень організації та проведення заходу.

‒ Маємо за честь бути партнерами такого прогресивного навчального закладу України – Національного університету оборони,  – зауважив Декан Оборонного коледжу НАТО доктор Стівен Маріано. ‒ Для себе ми  отримали чудову можливість зрозуміти напрями подальшого розвитку Збройних Сил України.

‒ XІХ Міжнародний тиждень став унікальною багатогранною платформою для діалогу та цікавих дискусій. Це той досвід, який надихає на подальші роздуми та ідеї.  Вкрай важливо продовжувати їх розвивати та втілювати у своїй практичній діяльності. Тож, маю надію, що завершення цьогорічного заходу ознаменує початок підготовки до наступного, ХХ ювілейного Міжнародного тижня, в якому ми із великим задоволенням візьмемо     участь, – констатував Декан Школи НАТО полковник Браян Хілл.

Функції Міжнародного тижня виконуються із дотриманням правила Королівського інституту міжнародних відносин Chatham House (Великобританія): “Навчати  ЯК думати, а не ЩО думати!” Інформація та освіта є ключовими факторами для досягнення важливого взаємозв’язку між політикою, стратегією та діями. Підвищення сумісності Збройних Сил України зі збройними силами країн-членів Альянсу у цьому контексті є одним із найважливіших завдань. Міжнародний тиждень є частиною потужної політичної та консультативної підтримки, яку надає НАТО Україні.