Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Завершилися перші лідерські курси оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів

27.06.2019

Сьогодні, 27 червня, у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся випуск слухачів лідерських курсів оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів. Підготовку офіцерів на університету в такому форматі проводилося вперше. Протягом шести місяців було організовано та проведено підвищення кваліфікації 25 військовослужбовців – представників структурних підрозділів Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів Збройних Сил України, вищих військових навчальних закладів та наукових установ Збройних Сил України, які вже мають наукові ступені та вчені звання.

Привітати офіцерів із випуском прибули Директор департаменту військової освіти, науки, соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України генерал-майор Микола Садовський, аташе з питань оборони при Посольстві Литовської Республіки в Україні полковник Альгірдас Норкус, керівництво та науково-педагогічні працівники університету.

Ідея запровадження лідерських курсів обумовлена змінами в системі військової освіти, яка орієнтована на широке використання досвіду підготовки офіцерських кадрів в системах військової освіти країн-членів НАТО. У зв’язку з цим, за ініціативи НУОУ, починаючи з 2019 року в систему підвищення кваліфікації офіцерів було введено лідерські курси, в основу яких покладено відповідні програми стратегічного та оперативного рівнів Балтійського оборонного коледжу.

Під час навчання слухачі опанували навчальні програми, які мають нову модульну структуру, яка з певними відмінностями запозичена у партнерів, а також нове наповнення змістових модулів, розроблене на основі вивчення потреб реалізації оборонної реформи в Україні та вимог до підготовки військових фахівців оперативної та стратегічної ланок управління в сучасних умовах.

Від імені Міністра оборони України Степана Полторака випускників перших лідерських курсів привітав генерал-майор Микола Садовський:

‒ Сьогодні Національний університет оборони України ще раз підтвердив, що він є флагманом в реформуванні військової освіти і науки. Два роки тому виникла ідея запровадження лідерських курсів. Університет перший її реалізував. Ми врахуємо усі відгуки випускників для вдосконалення навчальної програми майбутніх аналогічних курсів, які розпочнуться у 2020 році.

В процесі удосконалення військової освіти в Україні активну участь бере Литва, зокрема, Посольство Литовської Республіки в Україні є координатором  проведення міжнародних заходів за участю закордонних  експертів. 

‒ Ми спостерігаємо інтенсивні кроки на шляху реформування системи підготовки військових кадрів в Україні. Відмічаємо, що провідну роль в цьому процесі відіграє Національний університет оборони України. Сподіваємося, що проведення лідерських курсів стане наступним кроком наближення армії та всієї країни, України, до принципів та підходів НАТО. А випускники курсів будуть носіями нової військової європейської культури та ідеології. Литва рада бути причетна до цього та надавати допомогу, ‒ зазначив аташе з питань оборони при Посольстві Литовської Республіки в Україні полковник Альгірдас Норкус.

По завершенню лідерських курсів офіцери здобули професійну кваліфікацію – “професіонал у сфері оборони, офіцер військового управління оперативно-стратегічного (оперативно-тактичного) рівня” та право обіймати посади оперативно-стратегічного (оперативно-тактичного) рівня.

В подальшому до навчання залучатимуться офіцери, які мають освітній рівень “магістра” і вище для отримання необхідної професійної кваліфікації згідно з вимогами до посад, на які планується призначати майбутніх військових керівників в органах військового управління оперативного та стратегічного рівнів.