Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Кафедра військової підготовки

полковник Володимир Гринюк
Начальник кафедри військової підготовки, Герой України полковник
Володимир Гринюк

Кафедра військової підготовки – окремий структурний підрозділ Національного університету оборони України, який є провідним вищим військовим навчальним закладом в державі, що готує фахівців для усіх видів та родів військ Збройних Сил України різних рівнів військової освіти.

На кафедрі військової підготовки вивчають військову справу, гартують себе фізично й морально молоді люди (чоловіки та жінки), які бажають разом з дипломом про вищу освіту отримати звання офіцерів запасу та випробувати себе у війську. Це розширює можливості молодих спеціалістів щодо вибору професії.

Навчання громадян України здійснюється методом “військового дня” без відриву від основного місця навчання чи роботи після успішного проходження конкурсного відбору за 13 військово-обліковими спеціальностями.

Нормативно-правові акти з питань організації освітньої діяльності на кафедрі військової підготовки

Скачати буклет Кафедра військової підготовки

Анкета вступника

Заповніть анкету та отримайте персональну консультацію від начальника кафедри

Контактна інформація

Ми зв'яжемось з Вами зручним для Вас способом:

Освіта

Вкажіть де Ви навчались\навчаєтесь:

Розкажіть про себе

Давайте знайомитись

Шановні вступники та їх батьки!
на кафедрі військової підготовки відбудеться

День відкритих дверей кафедри військової підготовки в онлайн режимі.

на платформі ZOOM

Час: 29 травня 2024 року о 15:00 годині

Приєднатись до конференції Zoom:
Ідентифікатор конференції: 503 217 2686
Код доступу: KVPNUOU

Необхідно бути зареєстрованим в програмі ZOOM

Для участі в заході просимо пройти РЕЄСТРАЦІЮ
Запрошуємо всіх на зустріч!


Умови прийому

Громадяни України, які мають статус військовослужбовця, на кафедру військової підготовки не приймаються.

Вартість навчання на кафедрі військової підготовки для вступників 2024 року за програмою підготовки офіцерів запасу – 32 600 грн. за 2 роки, враховуючи навчальний збір.

Плата за навчання проводиться, як правило, посеместрово – 8150 грн. за І та ІІІ семестри та 8150 за ІІ та VІ семестри (16 300 грн. за рік навчання).

До конкурсного відбору на навчання з військової підготовки на кафедрі військової підготовки Національного університету оборони України (далі – НУОУ) у 2024 році залучаються громадяни України чоловічої та жіночої статі, які мають або здобувають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, позитивно характеризуються за місцем навчання або роботи та за результатами військово-лікарських комісій районних (обласних) ТЦК та СП признані придатними до навчання на кафедрі військової підготовки.

Навчання за програмою підготовки офіцерів запасу в НУОУ з 02.09.2024 року буде проводитись за наступними військово-обліковими спеціальностями:

За рахунок коштів державного бюджету:

  • Застосування аеромобільних (повітряно-десантних), гірсько-піхотних і морської піхоти з’єднань, військових частин і підрозділів;
  • Застосування з'єднань, військових частин і підрозділів морської піхоти;
  • Застосування з’єднань військових частин і підрозділів наземної артилерії;
  • Застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів;
  • Застосування військових частин і підрозділів протитанкових керованих ракетних комплексів (ПТКРК).
Між громадянином, який виявив бажання проходити військову підготовку за кошти державного бюджету, крім контракту про військову підготовку громадянина, укладається контракт про проходження військової служби громадянами України у Збройних Силах України після отримання первинного військового звання офіцера запасу.

За рахунок коштів фізичних осіб як плата за послуги у галузі вищої освіти, пов’язаною з військовою підготовкою (за контрактом):

за наступними військово-обліковими спеціальностями:

Програма підготовки офіцерів запасу за 2 роки навчання.

Програма підготовки офіцерів запасу за 1 рік навчання.

Програма підготовки офіцерів запасу за 4-х місячним терміном.

Порядок подачі та перелік документів для вступу громадян України на навчання

Порядок складання вступних випробувань та зарахування на навчання

Копії документів подаються в охайному вигляді та у файлі.

При собі мати оригінали документів!!!

Термін навчання – один навчальний день на тиждень (методом проведення військового дня) строком до 2 років навчання.

Графік прийому документів:

Понеділок - Пятниця з 9.00 до 16.00

Адреса Відбіркової комісії:

Національний університет оборони України

КПП № 3 університету

м. Київ, 03049, вул. Авіаконструктора Антонова, 2/32, каб. 2а.

Довідкова інформація: Начальник кафедри 271-09-71, Відбіркова комісія 271-09-72, 063-519-56-17 [email protected]

Документи

Історія підготовки офіцерів запасу

Згідно наказу начальника Національної академії оборони України від 13 лютого 2001 року №167 «Про організацію навчання студентів за програмами офіцерів запасу на факультеті перепідготовки і підвищення кваліфікації (заочного навчання і екстернату)» було розпочато навчання студентів за програмою підготовки офіцерів запасу у Національній академії оборони України під керівництвом полковника запасу Марченка Валерія Яковича.

У відповідності до вимог наказів міністра оборони України від 24 січня 2006 року №28 та від 09 лютого 2006 року №69, спільних наказів Міністерства оборони України та Міністерства освіти і науки України від 03 травня 2006 року №243/344 та від 31 липня 2006 року №470/4 у серпні 2006 року було створено кафедру підготовки офіцерів запасу Національної академії оборони України.

Через дев’ять років кафедру реорганізовано у Факультет підготовки офіцерів запасу згідно наказу начальника Національного університету оборони України від 23 червня 2015 року №126 «Про реорганізацію кафедри підготовки офіцерів запасу». Деканом факультету призначений полковник запасу Марценківський Вадим Тадеушевич.

Відповідно до Директиви Міністра оборони України від 06 жовтня 2018 року № Д-322/1/15 ДСК факультет підготовки офіцерів запасу з 1 січня 2019 року реорганізовано в кафедру військової підготовки Національного університету оборони України, яку очолив полковник Євген Камалов.

Наказом начальника Національного університету оборони України №59 від 26 лютого 2021 року “Про встановлення Дня кафедри військової підготовки”: 1. 13 листопада 2001 року вважати початком підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу в навчальному закладі. 2. Встановити 13 листопада як День кафедри військової підготовки.

На сьогодні кафедра має потужний науковий потенціал: 2 доктора наук та 10 кандидатів наук.

На кафедрі проходять навчання студенти із 37 закладів вищої освіти України.

На теперішній час кафедра здійснює військову підготовку офіцерів запасу за наступними напрямами: політологія, психологія, тилове та фінансове забезпечення, математичне та програмне забезпечення автоматизованих систем, будівництво та експлуатація військових та спеціальних споруд, інженерно-технічне забезпечення, організація пожежної безпеки, застосування артилерійських та механізованих підрозділів.

Під час навчання студенти вивчають основи загальновійськового бою, бойову техніку та озброєння, морально-психологічне забезпечення повсякденної діяльності військ (сил), математичне та програмне забезпечення функціонування  автоматизованих систем, а також отримують знання та вміння з вогневої, інженерної, військово-медичної підготовки.

Після закінчення навчання та присвоєння звання молодшого лейтенанта запасу випускники кафедри військової підготовки Національного університету оборони України можуть проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах України та інших силових структурах України (Служба безпеки України, Державна прикордонна служба, Міністерство надзвичайних ситуацій, Головне управління розвідки, прокуратура, Міністерство внутрішніх справ). Під час прийому на державну службу в органи державного управління, в місцеві органи влади, державні та приватні підприємства у претендента на посаду враховується наявність підготовки за програмою навчання офіцера запасу та військового звання.


Нарукавний знак кафедри військової підготовки затверджено Міністром оборони України 14 грудня 2022 року (наказ начальника Національного університету оборони України №17 від 12 січня 2023 року). Опис нарукавного знака:
Нарукавний знак до парадного, парадно-вихідного та повсякденного однострою має вигляд іспанського геральдичного щита, скошеного ліворуч та праворуч на червоний, синій (блакитний), синій (темно-синій) та червоний (маруновий) кольори, та оздобленого срібним кантом.
Центральним елементом нарукавного знака є срібна емблема у вигляді схрещених між собою смолоскипа та двох мечів.
Срібний смолоскип є загальновживаним символом знань та навчальних закладів.
Меч у поєднанні з кольоровою гамою нарукавного знака вказують на основні напрямки підготовки військового навчального закладу.
Нарукавний знак до польового однострою для носіння під час навчань, тренувань та інших заходів підготовки військ виконано у вигляді іспанського геральдичного щита, скошеного ліворуч та праворуч на світло-коричневій, оливковий, оливковий та коричневий кольори, та оздобленого світло-сірим кантом.
Центральним елементом нагрудного знака є світло-сіра емблема у вигляді схрещених між собою смолоскипа та двох мечів.
Загальний розмір нарукавного знака становить (70+-0,2) мм х (80+-0,2) мм.
Товщина канта знака:
  • для жакардового ткацтва - 2,5 +-0,1 мм;
  • для машинної вишивки - 3,5 +- 0,1 мм.

Організаційна структура кафедри військової підготовки

Партнери

Зала слави

Мамалуй Олександр Олексійович
Капітан
Мамалуй Олександр Олексійович
Капітан Мамалуй Олександр Олексійович, заступник командира зведеної снайперської групи Сухопутних військ ЗСУ, випускник кафедри військової підготовки лютого 2017 року (4-місячна програма підготовки офіцерів запасу для учасників АТО)
Указом Президента України N200/2023 від 07.04.2023 нагороджений орденом «За мужність» І ступеня за бої під Лісічанськом, Харковом та Бахмутом.
В 2022 році був нагороджений орденом «За мужність» ІІ ступеня за бої на Харківщині.
В 2015 році був нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня за бої в Донецькому аеропорту

Навчально-матеріальна база

Зала пам'яті

Зубрицький Дмитро Олександрович
Молодший лейтенант
Зубрицький Дмитро Олександрович
Загинув 29 березня 2022р. під час виконання бойового розпорядження в с. Варівськ Київської області.
Уродженець смт. Мирополя, що на Житомирщині, проходив службу в 30 ОМБР.
Випускник факультету підготовки офіцерів запасу 2018 року за спеціальністю «Соціальна психологія». Відмінник навчання.
Світла пам’ять Герою.
Сергеєв Дмитро Ігорович
Молодший лейтенант
Сергеєв Дмитро Ігорович
Загинув 23 березня 2022р. від пострілу ворожого танку (осколкове ураження) під час виконання бойового завдання в м. Ірпінь Київської області.
Службу проходив у складі 130 батальйону 112 бригади територіальної оборони міста Києва на посаді командира взводу.
Випускник кафедри військової підготовки 2020 року за спеціальністю «Застосування механізованих підрозділів».
Похований на Південному кладовищі міста Києва.
Світла пам’ять Герою.
Жур Крістіна Ігорівна
Студентка 1 курсу кафедри військової підготовки
Жур Крістіна Ігорівна
Загинула 10 березня 2022 року разом з сім’єю біля с. Сухолуччя, Вишгородського р-ну, Київської обл. під час евакуації з тимчасово окупованої території російськими військами.
Навчалася у 20 взводі за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення».
Вічна пам'ять загиблій.
Бойченко Михайло Сергійович
Студент 2 курсу кафедри військової підготовки
Бойченко Михайло Сергійович
Загинув приблизно 4 березня 2022 року біля с. Дмитрівка Бучанського району Київської області в результаті обстрілу підрозділами російських військ. У цей час, перебуваючи у складі добровольчого формування Ірпінсько-Бучанського району, виконував завдання на блок-посту.
Навчався у 23 взводі за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення».
Вічна пам'ять загиблому.
Казімір Олексій Костянтинович
Студент 2 курсу кафедри військової підготовки
Казімір Олексій Костянтинович
Загинув 4 березня 2022 року біля с. Дмитрівка Бучанського району Київської області в результаті обстрілу підрозділами російських військ. У цей час, перебуваючи у складі добровольчого формування Ірпінсько-Бучанського району, виконував завдання на блок-посту.
Навчався у 23 взводі за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення».
Вічна пам'ять загиблому.
Зайцев Олег Григорович
лейтенант
Зайцев Олег Григорович
Героїчно загинув 7 травня 2022 року від кульових поранень в бою під час штурму позиції ворога на Донеччині. Завдяки сміливим та рішучим діям лейтенанта Зайцева українські військові змогли знищити підрозділ противника та підняти Український прапор над обʼєктом.
Пройшов шлях справжнього Воїна ще з 2014 року. Особисто знищив до десятка одиниць ворожої техніки та велику кількість живої сили противника. Завжди позитивний, впевнений в собі, в побратимах і з непорушною вірою в нашу Перемогу!
Навчався у 29 взводі 2022 року випуску за військово-обліковою спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів».
Вічна пам'ять Герою!
Подолян Сергій Анатолійович
молодший лейтенант
Подолян Сергій Анатолійович
Загинув 31 серпня 2022р. під час виконання бойового завдання.
Йому було 40 років. Він із перших днів повномасштабного вторгнення московитів став на захист свободи та незалежності нашої держави.
Гранатометник стрілецького взводу (на той час молодший сержант) Сергій Подолян до кінця залишився вірним військовій присязі та українському народу.
Молодий, енергійний, позитивний. Гарний друг та просто щира і добра людина завжди готова прийти на допомогу. Вихованець Кам'янець-Подільської федерації кікбоксингу та Клубу бойових мистецтв «Прайд».
Навчався у 12 взводі 2022 року випуску за військово-обліковою спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів».
Вічна пам’ять Герою.
Алексапольський Святослав Миколайович
сержант
Алексапольський Святослав Миколайович
Загинув 1 вересня 2022р. під час виконання бойового завдання на Херсонщині. Проходив службу на посаді командира взводу розвідки 126 окремої бригади територіальної оборони м. Одеса.
Позивний «Свят». Учасник війни з 2015 року в підрозділах «Азов» і ДШВ.
Під час штурмових дій взяв ситуацію під власний контроль, ліквідувавши ворожу піхоту, надаючи медичну допомогу, уламок ворожої артилерії зупинив земний шлях Святослава.
Завжди світлий і веселий, людина на яку завжди можна покластися. Патріот своєї малої Батьківщини ‒ Криму і звісно України, до кінця.
Він займався бразильським джиу-джитсу, мав синій пояс, планував отримати пурпурний.
Навчався у 17 взводі 2022 року випуску за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення».
За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
Вічна пам’ять Герою.
Покришка Володимир Олександрович
лейтенант
Покришка Володимир Олександрович
Помер 29 серпня 2022 року у Тошківці, що на Луганщині від серцевого нападу. Захисник отримав поранення в голову, лікарі боролися за його життя, але серце не витримало.
Пройшов шлях справжнього Воїна: боронив суверенітет та територіальну цілісність України з 2014 року. Пережив три контузії. Попри важкі поранення, Володимир постійно рвався на фронт.
Був командиром 1 механізованої роти 34 омпб 57 омпбр. Весною цього року отримав нагрудний знак Міністерства оборони “За доблесть”.
Навчався у 25 взводі 2021 року випуску за військово-обліковою спеціальністю:“Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів”.
Похований на Бажанівському кладовищі м.Кривий Ріг.
Вічна пам’ять Герою!
Олефіренко Євген Валерійович
Молодший лейтенант
Олефіренко Євген Валерійович
Загинув 7 липня 2022р. в результаті уламкового поранення внаслідок артилерійського бою у н.п. Григорівка поблизу річки Сіверський Донець.
На фронті з перших днів повномасштабного вторгнення, був у найгарячіших точках, брав участь в обороні Лисичанська.
Службу проходив у складі 72 окремої механізованої бригади ім. Чорних Запорожців на посаді командира взводу.
Він був у самому пеклі, зі своїм взводом, як справжній командир. Загинув у бою, як справжній воїн.
Випускник кафедри військової підготовки 2020 року за спеціальністю «Застосування механізованих підрозділів».
Похований на Байковому кладовищі міста Києва.
Світла пам’ять Герою!
Михайленко Микита Олександрович
Молодший лейтенант
Михайленко Микита Олександрович
Загинув 7 грудня 2022 року в районі бойових дій у Донецькій області.
25 лютого 2022 року добровільно став на захист Батьківщини. Проходив службу на посаді командира 3 стрілецького взводу 1 стрілецької роти у військовій частині А7284 село Привілля Луганської області, де з 14 квітня 2022 року виконував бойові завдання у складі військової частини.
Випускник кафедри військової підготовки 2021 року.
Навчався у 12 взводі за військово-обліковою спеціальністю «Організація морально-психологічного забезпечення».
Похований у місті Шостка Сумської області.
Борис Олексій Анатолійович
лейтенант
Борис Олексій Анатолійович
Добровольцем пішов до лав Збройних Сил наступного дня з моменту широкомасштабного вторгнення. До цього працював журналістом в редакції «Юридичної газети».
Брав участь у бойових діях на Бахмутському напрямку у складі 58-ї окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського на посаді командира взводу, а потім ‒ заступника командира роти з морально-психологічного забезпечення.
Взимку підрозділи бригади були виведені на доукомплектування та відпочинок до свого місця базування (м. Конотоп).
Загинув 9 лютого 2023 року в автокатастрофі під час виконання службових обов’язків. Йому було 27 років.
Похований на Лісовому кладовищі у Києві.
Навчався у 31 взводі 2018 року випуску за військово-обліковою спеціальністю «Політологія».
Поколодний Валерій Вікторович
молодший лейтенант
Поколодний Валерій Вікторович
Загинув 29 липня 2023р. під час виконання бойового завдання біля села Кліщіївка під Бахмутом. Загинув у бою, потрапивши під артилерійський обстріл.
Проходив службу у 22 омбр на посаді командира взводу снайперів.
Народився 1970 року в місті Харкові. Доктор економічних наук. До служби працював в Українській державній академії залізничного транспорту.
Завжди скромний, порядний, відповідальний, товариський. Людина, на яку завжди можна покластися. Патріот своєї країни‒України до кінця.
Родина залишилася без чоловіка, батька, дідуся.
Навчався у 29 взводі 2023 року випуску за військово-обліковою спеціальністю “Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів”.
Похований у м. Харкові.
Вічна пам’ять і шана Герою!
Антонюк Юрій Юрійович
лейтенант
Антонюк Юрій Юрійович
Загинув 1 серпня 2023р. під час виконання бойового завдання неподалік населеного пункту Кліщіївка під Бахмутом. Проходив службу на посаді командира 3 механізованого взводу 2 механізованої роти 1мб Окремої президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького.
Під час виконання підрозділом поставленого завдання виникла необхідність надати допомогу пораненому військовослужбовцю, на що швидко зреагував Юрій. Коли він вибіг з окопу до свого побратима, в цю мить ворожа міна обірвала життя Юрія.
Справжній друг, світла людина, на яку завжди можна покластися. Патріот України до кінця.
Навчався у 12 взводі 2020 року випуску за військово-обліковою спеціальністю «Бойове застосування механізованих з’єднань, військових частин і підрозділів».

Відеофільми

facebook instagram twitter email Контакти

Новини