Інститут державного військового управління

генерал-майор Дузь-Крятченко Олександр Петрович
Начальник інституту державного військового управління,кандидат військових наук, доцент, генерал-майор
Олександр
Дузь-Крятченко

Інститут державного військового управління призначений для підготовки фахівців вищої ланки керівництва Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів зі спеціальностей “Публічне управління та адміністрування” та ”Національна безпека (за окремими сферами забезпечення та видами діяльності)“ відповідно до мети, потреби держави, суспільства, Збройних Сил України та вимог до системи знань, умінь, навичок, професійних якостей майбутніх фахівців, що формуються в освітньому процесі з урахуванням перспектив розвитку науки, техніки та воєнного мистецтва.

полковник Кривошеєв Віталій Валерійович
Заступник начальника інституту державного військового управління,кандидат військових наук, доцент, полковник
Віталій Кривошеєв

Інститут у складі Національного університету оборони України був створений на базі факультету підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України у березні 2010 року згідно Указу Президента України “Про Національний університет оборони України” від 30 грудня 2008 р. №1217/2008 та постанови Кабінету Міністрів України "Про реорганізацію Національної академії оборони України" від 17 грудня 2008 р. № 1089.

За час існування здійснена підготовка понад 1000 генералів та офіцерів Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів, а також державних службовців для органів державної влади та органів військового управління. 36 випускників інституту закінчили навчальний заклад з дипломом з відзнакою та золотою медаллю.

Значна частина випускників інституту обіймають керівні посади в органах державного управління, у Міністерстві оборони України та Генеральному штабі Збройних Сил України, видах Збройних Сил, оперативних командуваннях, Департаментах Міністерства оборони України та Головних і Центральних управліннях Генерального штабу Збройних Сил України. Крім того, в інституті навчалися Герої України – генерал-лейтенант ЗАБРОДСЬКИЙ Михайло Віталійович, генерал-майор КОВАЛЬЧУК Андрій Трохимович, генерал-майор ШАПТАЛА Сергій Олександрович.

До складу інституту входять:

 • командування інституту;
 • кафедра стратегії національної безпеки та оборони;
 • кафедра оперативного мистецтва;
 • кафедра управління військами;
 • кафедра історії війн і воєнного мистецтва;
 • навчальна частина;
 • курси слухачів.

Основними завданнями інституту є:

 • провадження освітньої діяльності, що забезпечує здобуття офіцерами отримання вищої освіти зі ступенем вищої освіти “магістр” за визначеними спеціальностями та спеціалізаціями для Збройних Сил України та інших військових формувань держави;
 • провадження наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом проведення наукових досліджень і забезпечення творчої діяльності учасників освітнього процесу, підготовки науково-педагогічних і наукових кадрів вищої кваліфікації і використання отриманих результатів в освітньому процесі;
 • розвиток особистості шляхом військово-патріотичного, правового виховання, утвердження в учасників освітнього процесу лідерських та моральних цінностей, соціальної активності, громадянської позиції та відповідальності, здорового способу життя, уміння вільно мислити та самоорганізовуватися в сучасних умовах.

Науковий потенціал інституту складають 35 вчених наукових та науково-педагогічних працівників, з яких 9 докторів наук та професорів, 26 кандидатів наук.

Найбільш відомими вченими є доктори за різними сферами наук – РУСНАК Іван Степанович, ТЕЛЕЛИМ Василь Максимович, КОСЕВЦОВ В’ячеслав Олександрович, ПУНДА Юрій Васильович, ЛОБАНОВ Анатолій Анатолійович, СИДОРОВ Сергій Вікторович, ФУРМАН Ігор Іванович.

До найбільш вагомих здобутків інституту слід віднести:

 • участь у розробленні проектів законів та нормативно-правових актів, зокрема: Законів України “Про національну безпеку” та “Про засади державної політики захисту прав людини в умовах подолання наслідків збройного конфлікту”; Указів Президента України “Про забезпечення діяльності Української частини Платформи Україна-НАТО з вивчення досвіду протидії гібридній війні в Україні”, ”Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 04 березня 2016 року ”Про Концепцію розвитку сектору безпеки і оборони України“, ”Про рішення Ради національної безпеки та оборони України від 02 березня 2015 року ”Про нову редакцію Воєнної доктрини України“; Розпорядження Кабінету Міністрів України “Про підготовку та проведення міжнародної конференції “Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед”; Постанови Кабінету Міністрів України “Про затвердження Загальних вимог з кіберзахисту об’єктів критичної інфраструктури та порядку віднесення об’єктів до об’єктів критичної інфраструктури”; проектів наказів Міністерства освіти і науки України, Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України;
 • підготовка наукових кадрів вищої кваліфікації. В інституті пройшли підготовку та захистили дисертації понад 10 докторів наук та понад 45 кандидатів наук;
 • участь у заходах оперативної підготовки Збройних Сил України. Щорічно науково-педагогічні та наукові працівники інституту, кафедр та слухачі очної форми навчання приймають активну участь у підготовці та проведенні командно-штабних навчань, штабних тренувань в органах військового управління та військах (силах).

Начальник інституту – генерал-майор ДУЗЬ-КРЯТЧЕНКО Олександр Петрович, 1960 року народження, кандидат військових наук, доцент, рівень освіти – оперативно-стратегічний. У 1981 році закінчив Полтавське вище зенітно-ракетне командне училище, у 1994 році – Воєнну академію протиповітряної оборони Сухопутних військ, у 2001 році – оперативно-стратегічний факультет Національної академії оборони України. У 2005 році закінчив ад’юнктуру Національної академії оборони України. Стаж науково-педагогічної роботи – понад 17 років. На посаді начальника інституту державного військового управління з 22 січня 2015 року. Учасник АТО.

Заступник начальника інституту – полковник КРИВОШЕЄВ Віталій Валерійович, 1965 року народження, кандидат військових наук, доцент, рівень освіти - оперативно-стратегічний. У 1987 році закінчив Харківське гвардійське вище танкове командне училище, у 2001 році – оперативно-тактичний факультет Національної академії оборони України, у 2011 році – оперативно-стратегічний факультет Національного університету оборони України. Стаж науково-педагогічної роботи – понад 15 років. На посаді заступника начальника інституту з 12 вересня 2015 року.

 
Новини