Повідом про корупцію
Кібершахрайство
Основне меню
Національний університет оборони України

Кафедра розвідки

полковник Дідейчук Ігор Вікторович
Тимчасово виконуючий обов'язки начальника кафедри розвідки полковник
Дідейчук Ігор Вікторович

ОСНОВНІ ЗАВДАННЯМИ КАФЕДРИ РОЗВІДКИ

Підготовка військових фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня “магістр” оперативно-стратегічного та оперативно-тактичного рівнів підготовки за визначеними спеціальностями та спеціалізаціями для Міністерства оборони України, Збройних Сил України та інших військових формувань держави за напрямками виконання завдань. За спеціальністю “Військове управління (за видами збройних сил)” спеціалізацією “Бойове застосування та управління діями військових частин військової розвідки та спеціального призначення” та за спеціальністю “Забезпечення військ (сил)” спеціалізацією “Організація радіоелектронної розвідки”.

Участь у підготовці офіцерів-розвідників на Вищих академічних курсах та курсах підвищення кваліфікації та професійного рівня за напрямками: бойове застосування підрозділів і частин військової розвідки; розвідувально-інформаційної діяльності; організація оперативної розвідки; організація радіоелектронної розвідки; організація розвідувального забезпечення Збройних Сил України; забезпечення підготовки наукових і науково-педагогічних кадрів вищої категорії для Збройних Сил України та інших військових формувань.

Участь у підготовці іноземних військових фахівців.

Участь у проведенні КШН з військовослужбовцями країн-членів НАТО.

Участь у проведенні підготовки управлінь окремих бригад Збройних Сил України.

Історія кафедри розвідки розпочинається з листопада 1993 року, коли відбувалося формування основних структурних підрозділів Академії Збройних Сил України.

Свої витоки вона бере від кафедри розвідки колишньої Воєнної академії ППО Сухопутних військ імені маршала Радянського Союзу Василевського А.М.

Кафедра розвідки

Кафедра розвідки є одним із основних навчально-наукових структурних підрозділів командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України.

Кафедра проводить навчання слухачів Національного університету оборони України з питань організації та ведення військової розвідки та радіоелектронної розвідки в операціях і бойових діях військ (сил) Збройних Сил України, аналізу поглядів керівництва провідних країн світу та іноземних військових фахівців на розвиток та будівництво іноземних збройних сил та їх застосування у сучасних військових конфліктах. Приймає участь у курсової підготовці та підвищенні кваліфікації державних службовців України, офіцерів органів військового управління та військових частин та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (за профілем кафедри). Також кафедра бере участь у підготовці іноземних військових фахівців.

Кафедра розвідки

Значні зміни у роботі кафедра зазнала в 2014 року, з початком агресії рф на території України. В навчальному процесі почалося кардинальне переосмислення та перегляд змісту навчання слухачів, починаючи зі зміни у визначені реального противника та до змін у процедурах визначення завдань та планування розвідки, що викликало докорінне перероблення всіх навчально-методичних матеріалів кафедри.

Кафедра розвідки

Досвід ведення розвідки в російсько-українській війні аналізується в наукових трудах кафедри та на семінарах зі слухачами – учасниками ООС (АТО). Викладачі постійно проводять заняття на курсах перепідготовки груп офіцерів-розвідників оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів. Викладачі кафедри мають бойовий досвід участі в операціях ООС (АТО), російсько-українській війні.

Штатна чисельність кафедри забезпечує викладання визначених дисциплін на високому методичному рівні. Науково-педагогічні працівники кафедри постійно працюють над підвищенням свого науково-методичного рівня.