Основне меню
Національний університет оборони України
імені Івана Черняховського

Кафедра розвідки

полковник Добжанський Валерій Віталійович
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника кафедри полковник
Валерій Добжанський

Історія кафедри розвідки розпочинається з листопада 1993 року, коли відбувалося формування основних структурних підрозділів Академії Збройних Сил України.

Свої витоки вона бере від кафедри розвідки колишньої Воєнної академії ППО Сухопутних військ імені маршала Радянського Союзу Василевського А.М.

Кафедра розвідки

Кафедра розвідки є одним із основних навчально-наукових структурних підрозділів командно-штабного інституту застосування військ (сил) Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

Кафедра проводить навчання слухачів Національного університету оборони України з питань організації та ведення військової розвідки та радіоелектронної розвідки в операціях і бойових діях військ (сил) Збройних Сил України, аналізу поглядів керівництва провідних країн світу та іноземних військових фахівців на розвиток та будівництво іноземних збройних сил та їх застосування у сучасних військових конфліктах. Приймає участь у курсової підготовці та підвищенні кваліфікації державних службовців України, офіцерів органів військового управління та військових частин та науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації (за профілем кафедри). Також кафедра бере участь у підготовці іноземних військових фахівців.

Кафедра розвідки

Значні зміни у роботі кафедра зазнала в 2014 року, з початком агресії РФ на території України. В навчальному процесі почалося кардинальне переосмислення та перегляд змісту навчання слухачів, починаючи зі зміни у визначені реального противника та до змін у процедурах визначення завдань та планування розвідки, що викликало докорінне перероблення всіх навчально-методичних матеріалів кафедри.

Кафедра розвідки

Досвід ведення розвідки в ООС (АТО) кожен навчальний рік аналізується в наукових трудах кафедри та на семінарах зі слухачами – учасниками ООС (АТО). Викладачі постійно проводять заняття на курсах перепідготовки груп офіцерів-розвідників оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів. Викладачі кафедри мають бойовий досвід участі в операціях ООС (АТО).

Штатна чисельність кафедри забезпечує викладання визначених дисциплін на високому методичному рівні. Науково-педагогічні працівники кафедри постійно працюють над підвищенням свого науково-методичного рівня.